Детская обувь Demar-kids

Мы в Twitter

KidsDemar
Новости

Вишиванка: орнаменти вишивки та їх значення від ukrglamour.com.u

Вишиванка – це сорочка, прикрашена вишивкою Має давнє походження - традиція прикрашати одяг вишитими узорами перейнята нашими пращурами від скіфів, пізніше – трипільців. З ХІХ століття починається об’єднання давніх стародавніх орнаментів у цільні мотиви. Саме тому більшість звичних для нас візерунків сформувалися саме в той час.

Сучасні вишиванки стали дуже популярним одягом як серед зірок та представників богеми, так і серед населення нашої країни. Завдяки великому вибору фасонів, матеріалів та кольорового рішення, вишиті сорочки охоче носять жінки, чоловіки, діти. На http://ukrglamour.com.ua/ досить просто підібрати вишиванку до шортів для спекотної погоди, сорочку з довгим рукавом та щільною вишивкою під джинси, якщо прохолодно, є фасони, що чудово лічать до ділового костюму, пасують молодим дівчатам та солідним пані.

Окрім функції захисту тіла та прикраси, вишиванки мають значення оберегу. А це вже залежить від змістовного наповнення вишиванки – її орнаменту.

Мова орнаменту вишиванки

Жіноча вишиванка фотоЗа своїм орнаментом вишиванки можна поділити на:

  • Зооморфні – вишивка складається головним чином зі зображень тварин та птиць, часто – міфічних;
  • Рослинні – зображення рослин, переважно квітів. Народна фантазія і тут невгамовна – представники місцевої флори поєднуються з вигаданими, казковими;
  • Геометричні – зображення хреста, ромба, кола, квадрату, кругу тощо, та їх численні комбінації.

Найстаршим є саме геометричний орнамент і саме він і до сьогодні є найпоширенішим. Можливо, це пояснюється великим змістовним навантаженням, що має такий орнамент.

Так символом плодючості завжди був ромб. Він був пануючим елементом у вишиванках, призначених молодятам. Вишита в центрі ромба крапка означає оплодотворення – побажання скорого та здорового потомства.

Символом землі на сорочці є квадрат, а символом неба – коло. Велике значення має такий поширений на українській вишивці елемент, як хрест. Він з’явився задовго до приходу на наші землі християнства, та довгий час був символом чоловічого начала. Якщо хрест вишивали у колі, то це символізувало такі природні явища, як вогонь, блискавку, або сонце. Традиційним символом жіночності та жіночого начала був трикутник.

Особливе значення в орнаменті належить меандру – це бордюр з прямокутних кутів, що складається на тканині у безперервну лінію. Це один з найдавніших символів. Розміщували його на плечах та груді і він мав захищати від злих сил, а також були символами благополуччя та заможності. Вишиванки з будь-яким орнаментом можна придбати за посиланням http://ukrglamour.com.ua/vyshivanki/.